Pomóżcie nam powstrzymać deportację Julii i jej rodziny! Petycję można podpisać na stronie: www.change.org/Julia

Środa, 11.01.2017

Nasza wolontariuszka Julia Eshchenko, wraz z mężem Aleksandrem Annenkov i czteroletnim synkiem Eliaszem Annenkov , mieszkająca w Gdańsku otrzymała decyzję o deportacji z Polski. Ma opuścić Polskę do 08 stycznia 2017.

Julia wraz z rodziną przyjechali do Polski w połowie 2014 roku z ogarniętego wojną Mariupola (obwód Doniecki, Ukraina). Uciekali ponieważ  niedaleko ich domu był posterunek kontrolny, padały strzały, słychać było wybuchy, ginęli ludzie.

Od pierwszych dni pobytu w Polsce starali się o uzyskanie ochrony międzynarodowej. Natychmiast zaangażowali się w działania społeczne. Julia uczyła się języka polskiego, Aleksandr podjął pracę by utrzymać rodzinę i dla nikogo nie być obciążeniem.

Julia pomagała w pracach związanych z naszą działalnością charytatywna „POKOIK”. Działalność charytatywna „POKOIK” Fundacji „Życie i Pasja” to dystrybucja bezpłatnej odzieży używanej wśród najbiedniejszych mieszkańców Gdańska a także ścisła współpraca z Bankiem Żywności w Trójmieście. Julia w ramach działalności POKOIK wielokrotnie poświęcała godziny bezpłatnej pracy na sortowanie podarowanej nam odzieży i przygotowaniach do jej wydawania wśród potrzebujących.  Aleksandr służył transportem

Gdy znajomość języka polskiego była już wystarczająca Julia zaangażowała się w pracę wśród dorosłych w Klubie Biskupia 6. Wykształcenie psychologiczne, połączone z doświadczeniem zawodowym,  jest bardzo przydatne w naszej pracy z osobami wywodzącymi się ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. 
Na spotkaniach dla podopiecznych Fundacji, odbywających się  w Klubie Biskupia 6, doradzała uczestnikom w różnych sytuacjach życiowych

Każdorazowo pomagają  nam w świątecznych zbiórkach żywności, biorąc więcej dyżurów niż inni. Mąż Julii, Aleksandr Annienkov, przez cały czas trwania świątecznych zbiórek żywności nieodpłatnie służy swoim samochodem do celów logistycznych zbiórki 

Warto wspomnieć, że do naszej Fundacji zgłaszają się czasem osoby narodowości ukraińskiej poszukujące różnych form wsparcia.  Pani Yulia Eschenko wraz z mężem nigdy nie odmówili pomocy. Służą znajomością języka i doświadczeniem nabytym podczas ponad dwuletniego zamieszkania w Polsce. 
Cała rodzina jest bardzo zintegrowana z naszą społecznością. Nie rozumiemy dlaczego ludzie, którzy od początku uczciwie i legalnie starają się pracować i służyć polskiemu społeczeństwu mają zostać deportowani. Oni nie mają dokąd wracać!

Dlatego jesteśmy zdecydowanie przeciwni deportacji Julii i jej rodziny!

Będziemy walczyć dla nich o szansę legalnego pobytu i pracy w Polsce!

Prezes i wolontariusze
Fundacji „Życie i Pasja” 

Powrót
Znajdziesz nas na portalu Trójmiasto.pl

Gdańsk, Gdynia, Sopot - ...