Remont nowego lokalu na Biskupiej Górce

Poniedziałek, 12.11.2012

Remont nowego lokalu na Biskupiej Górce

Fundacja wynajęła drugi lokal na Biskupiej Górce który będzie przeznaczony na działalność „Klubu Biskupia 29” oraz innych przedsięwzięć w tej dzielnicy. Dotychczas wykorzystywany lokal znajduje się w piwnicy i niestety musimy w nim toczyć nieustanną walkę z wilgocią.
Nowy lokal znajduje się na parterze, posiada duże okna oraz daje możliwość prowadzenia dwóch zajęć jednocześnie. Lokal wymagał generalnego remontu, który utrudnia fakt, iż lokal jest objęty opieką konserwatora zabytków ze względu na znajdujące się tam zabytkowe kafelki na ścianach i podłogach.
Remont został sfinansowany ze środków własnych Fundacji i obejmował: wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej, remont łazienki, przygotowanie miejsca pod aneks kuchenny, renowację ścian i sufitów. Jednak stworzenie w nim warunków umożliwiających pracę z dziećmi wymaga dalszych nakładów na które nie posiadamy już środków finansowych. Na niezbędne wyposażenie musi złożyć się min. wykładziny, meble do aneksu kuchennego, oświetlenie, meble (biurka, szafki, szafy itp.) wiatrołap.
Następnym etapem o charakterze remontowym będzie wymiana drzwi wejściowych i okien. Aby to przeprowadzić niezbędne jest uzyskanie zgody Konserwatora zabytków, Wspólnoty mieszkaniowej oraz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Uzyskanie takiej zgody wiąże się niestety ze wzrostem kosztów i wydłużeniem czasu realizacji.

Powrót
Znajdziesz nas na portalu Trójmiasto.pl

Gdańsk, Gdynia, Sopot - ...